Seminarski i Diplomski Rad

 Igra kao vodeća aktivnost na uzrastu predškoskog deteta
Vrsta: Diplomski | Broj strana: 57 | Nivo: Viskoka škola za vaspitače, Kruševac

1.УВОД
DECA SU UKRAS SVETA
Nema sveta ni planete
Gde ne može stići dete
Jer sve dečje staze vode
Od igre do slobode
Cveće je ukras bašte
Leptir je ukras cveta
A deca puna mašte
Deca su
Ukras sveta
Lepe pesme tihe tajne
Sve ljubavi važne sjajne
Neka planu nek' se rode
Od igre do slobode
Cveće je ukras bašte
Leptir je ukras cveta
A deca puna mašte
Deca su
Ukras sveta
О ИГРАМА УОПШТЕ
Игра је симболичка, стваралачка, спонтана, добровољна,изнутра мотивисана и слободна активност детета која нема изван себе неки други циљ осим уживања у њој самој и њеним резултатима. Игра се, сматра Ј. Хајзинха (Хуизинга), према унапред утврђеним правилима , збива у једном фиктивном свету, просторно и временски издвојеном од осталог света, а њено извођење прате осећања радости , задовољства, као и свест о томе да је она ,,нешто друго” од свакодневног живота.
Дечја игра има важну улогу у психичком развоју детета, посебно у његовом социјалном, моралном, интелектуалном и емоционалном развоју. Она може бити функционална, рецепцијска, стваралачка, конструкторска и слично.
Појам дечје игре, као и уопште појам детињства, у дугом историјском периоду развоја човечанства није разматран. Тек у 18. веку, интелектуални и културни развој човечанства, те непосредно ослобађање деце од свакодневог напорног рада, био је пут ка схватању детета и детињства. Бројни су научници који се посвећују теми деце и проблемима њихове игре и васпитања ( Песталоци, Фребел, Монтесори....), те се јављају различити ставови о потребама и начинима игре. Игра је стара колико и људско дрштво. Она је општи појам за велики број активности. Временом се мењао њен садржај у складу са друштвеним развојем. Због тога су се за игру занимали разни теоретичари. Они су поставили разне теорије којима су настојали да објасне порекло и значај игре.
Шато каже да кроз игру дете учествује у активности одраслог, оно се подиже у свет бића која су као богови.
Платон игру види као могућност за вежбање деце и боље упознавање њихових природних склоности.
Квинтилијан игру препоручује као метод уз чију помоћ дете учи са задовољством.

---------- CEO RAD MOŽETE PREUZETI NA SAJTU. ---------- 

www.maturski.org 

 

MOŽETE NAS KONTAKTIRATI NA E-MAIL: [email protected]

 

 

maturski.org Besplatni seminarski Maturski Diplomski Maturalni SEMINARSKI RAD , seminarski radovi download, seminarski rad besplatno, www.maturski.org, Samo besplatni seminarski radovi, Seminarski rad bez placanja, naknada, sms-a, uslovljavanja.. proverite!